لوله های پلی اتیلن یزد پلیمر 
ویژگی های لوله های پلی اتیلن شرکت یزد پلیمر

لوله و اتصالات با مواد پلی اتیلن می تواند بهترین گزینه برا ی سیستم های انتقال سیالات در پروژه های بزرگ و کوچک صنعتی، نیروگاهها و سیستم آبرسانی باشد. سیستم های فاضلاب شهری، سیستم های گازرسانی و پروژه های بزرگ اطفاء حریق بهترین پیشنهاد برای استفاده گسترده از لوله و اتصالات پلی اتیلن می باشد. دلائل زیر می تواند بطور خلاصه این ادعا را ثابت نماید:

لوله و اتصالا ت پلی اتیلن در برابر تعداد بیشماری از مواد شیمیائی مقاوم هستند و دچار خوردگی نخواهند شد لذا در پروژه هائی که لوله و اتصالات فلزی یا بتنی امکان ادامه حیات ندارد لوله و اتصالات پلی اتیلن مقاومتی عالی از خود نشان می دهند.

لوله و اتصالات پلی اتیلن در صورت اجرای صحیح و جوشکاری استاندارد نشتی نخواهند داشت و مقاومتی برابر با لوله اصلی را دارا خواهند بود.

با توجه به انعطاف پذیری فوق العاده لوله و اتصالات پلی اتیلن، این لوله ها می توانند در برابر حرکات زمین و زلزله مقاوم باشد و تنش های خمشی و کششی را براحتی تحمل نمایند. این خاصیت هزینه تعمیرات و یا بازسازی خطوط انتقال را بسیار کاهش می دهد.

هزینه ترانشه و بستر سازی شبکه لوله و اتصالات پلی اتیلن بسیار پائین تر از مشابه فلزی و یا بتنی آن می باشدو حتی در بعضی از پروژه ها نیازی به بستر سازی ندارد.

عمر لوله و اتصالات پلی اتیلن با کاربردهای مختلف طولانی و بیشتر از ۵۰ سال است.

با توجه به اینکه مواد اولیه لوله و اتصالات پلی اتیلن در برابر حملات بیولوژیکی مقاوم هستند می تواند برای انتقال آب شرب شهری مورد استفاده قرار گیرد و نیازی به فرآوری لوله برای انتقال آب شرب ندارد که این خاصیت می تواند هزینه های اجرا را تا ۵۰% کاهش دهد.

وزن سبک لوله و اتصالات پلی اتیلن حمل و نقل این تجهیزات را ساده تر از نمونه های فلزی و بتنی می نماید و باعث کاهش هزینه های اجرا و سرعت بالاتر انتقال از محل تولید تا اجرا می شود.

لوله و اتصالات پلی اتیلن دوستدار محیط زیست هستند و انرژی کمتری را با توجه به عدم به نیاز عایق کاری به هدر می دهند ضمنا در تولید آنها گازهای گلخانه ای کمتری تولید می شود . ضمنا با توجه به امکان بازگشت لوله و اتصالات پلی اتیلن به طبیعت، باعث آلودگی محیط زیست نمی شوند و می تواند پس از پایان عمر کارکردشان مجددا به انرژی تبدیل شود.

مواد اولیه پلی اتیلن این امکان را می دهد که با تغییرات در آن به عملکردهای بهتر و دست یافت و امکان تبدیل آن به محصولات با کارائی بالاتر فراهم می باشد.

 

موارد مصرف لوله های پلی اتیلن:
  • شبکه های آبیاری تحت فشار اعم از قطره ای و بارانی
  • شبکه های آبرسانی، فاضلابی شهری و روستایی
  • پوشش کابل های برق، مخابراتی و فیبر نوری
  • سیستم های مایعات و فاضلاب صنعتی
  • شبکه های زهکشی ساختمان ها
  • سیستم های آبیاری متحرک
  • به عنوان کانالهای تهویه

شرکت یزد پلیمر با توجه به نیاز کشور و بخش کشاورزی به استفاده از سامانه های نوین آبیاری و کمک به صرفه جویی در مصرف آب در سال 1395 اقدام به راه انداز و افتتاح خط تولید جدید تمام اتوماتیک لوله های پلی اتیلن نمود

این خط قابلیت تولید لوله های پلی اتیلن از قطر 63 الی 315 میلیمتر را دارا می باشد.

این شرکت همچنین تاییدیه تولید لوله های پلی اتیلن جهت مصارف آبیاری را از انجمن تولید کنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن و معاونت آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی دریافت نموده و در حال حاضر یکی از تولید کنندگان بزرگ مرکز کشور می باشد.