لوله های سه لایه کامپوزیت

شرکت یزد پلیمر در راستای چشم انداز و گسترش سبد محصولات خود، خط تولید لوله های سه لایه کامپوزیت را با تکیه بر دانش متخصصان خود به خطوط تولید خود اضافه نموده است.

با توجه به گسترش روز افزون استفاده از لوله های تلفیقی چند لایه که به سبب بهره مندی از خصوصیات چندین نوع لوله در یک محصول گستره وسیعی از خصوصیات را برای استفاده کنندگان فراهم می آورد، این لوله ها می توانند در طیف وسیعی از تاسیسات مکانیکی ابنیه شامل تاسیسات آب سرد و گرم و داغ که موضوع انتقال حرارت دغدغه می باشد مورد استفاده قرار گیرد.

ساختار فیزیکی لوله های سه لایه کامپوزیت

این لوله ها با استفاده از مواد پلی پروپیلن رندوم کوپلیمر نوع سه در لایه بیرونی و داخلی و مواد کامپوزیت ویژه لوله در لایه میانی تولید می گردد. که به واسطه بهره مندی از ساختار مولتی لایر و ویژگی های مواد کامپوزیت از خصوصیات ویژه ای بهره مند گردیده اند.

خصوصیات ویژه لوله های سه لایه کامپوزیت

با توجه به اینکه در تولید این لوله ها از دو لایه پلی پروپیلن رندوم کوپلیمر نوع سه جهت لایه بیرونی و داخلی استفاده می گردد به همین جهت بسیار از خواص لوله های PPR را دارا می باشند، علاوه بر این استفاده از مواد کامپوزیت لوله خصوصیات منحصر بفردی را به این لوله اضافه نموده است:

  • انبساط طولی بسیار پایین: انبساط طولی این لوله ها به مدد استفاده از کامپوزیت در لایه میانی بسیار پایینتر از لوله های تک لایه PPR می باشد و هم رده با لوله های PEX-Al-PEX می باشد.
  • انتقال بسیار پایین حرارت: به علت عایق حرارت بودن لایه کامپوزیت حرارت بسیار ناچیزی از این لوله ها عبور می کند و اتلاف حرارت بسیار کمتری نسبت به لوله های چند لایه با آلومینیوم دارند که مزیت بسیار مهمی نسبت به لوله های PEX-Al-PEX محسوب می شود.
  • طول عمر حداقل 50 سال در شرایط 20 درجه سانتیگراد و فشار 20 اتمسفر
  • برای استفاده در دمای 20- الی 90+ درجه سانتیگراد در صورتیکه الزامات نصب رعایت گردد مناسب می باشد.
  • همچنین همانند لوله های PPR در برابر مواد شیمیایی و خوردگی مقاوم می باشند.
  • راحتی نصب: با توجه به اینکه لایه بیرونی لوله های سه لایه کامپوزیت از مواد پلی پروپیلن می باشد، به راحتی می توان این لوله ها را با استفاده از اتصالات پلی پروپیلن مربوط به لوله های تک لایه نصب نمود.